Noutati

PROIECT EDUCATIONAL INTERNATIONAL - "RECYCLING FOR THE COMMUNITY"

Posted by Popovici Lucica Mariana on December 11, 2016 at 11:00 AM

PROIECT EDUCAŢIONAL INTERNAŢIONAL

"RECYCLING FOR THE COMMUNITY"

COORDONATORI PROIECT: - DIRECTOR, PROF. POPOVICI LUCICA MARIANA
          - PROF. HANGEA MARIA CRISTINA

PERIOADA DE DESFĂŞURARE: 17.10 - 04.11. 2016

ARGUMENTUL PROIECTULUI:

        În perioada august 2016-ianuarie 2017,  Asociația Tineri pentru Comunitate Bistrița în colaborare cu Gimnazia Hristo Botev Bulgaria și Green Civril Youth Group Turcia, au implementat proiectului Recycling for the Community finanțat prin programul Erasmus+, acțiunea cheie: mobilitatea persoanelor în scopul învățării. Scopul principal al proiectului a fost de a stimula interesul tinerilor pentru activități de protejare a mediului înconjurător prin implicarea în ateliere de reciclare creativă organizate în școli din mediul rural. În acest sens, Școala Gimnazială Dumitrița a fost partener local al proiectului, în incinta școlii organizându-se atelierul de reciclare creativă a hârtiei


Proiectul Educaţional şi Calendarul activităţilor desfăşurate pot fi accesate AICICategories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments