Noutati

PROIECT EDUCATIONAL INTERNATIONAL - "Educatie si arta in saptamana prieteniei romano-poloneze"

Posted by Popovici Lucica Mariana on September 12, 2016 at 10:00 AM

PROIECT EDUCAŢIONAL INTERNAŢIONAL

"EDUCAŢIE ŞI ARTĂ ÎN SĂPTĂMÂNA PRIETENIEI ROMÂNO-POLONEZE"Perioada de desfăşurare: 23 - 27. 05. 2016

Scopului proiectului:
Consolidarea relațiilor de colaborare între orașele înfrățite Bistrița și Zielona Gora prin activități educative, artistice și culturale realizate de tineri români și polonezi și a obiectivului prioritar Dinamizarea Parcului Municipal și a Pădurii Schullerward prin activități educative, artistice și culturale realizate de către 10 tineri polonezi și 20 tineri români coordonați de cadre didactice și lucrători de tineret.

Coordonatorii proiectului:
Director - Profesor Popovici Lucica Mariana
Profesor - Hangea Cristina Maria
Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In

0 Comments