Noutati

PROIECT EDUCATIONAL "SAPTAMANA EDUCATIEI GLOBALE"

Posted by Popovici Lucica Mariana on December 11, 2016 at 12:10 PM
PROIECTUL EDUCAŢIONAL

"SĂPTĂMÂNA EDUCAŢIEI GLOBALE"

TEMA 2016 - "ÎMPREUNĂ PENTRU O LUME A PĂCII"

MOTTO: "Cea dintâi şi singura datorie esenţială a omului este caritatea,
                                                adică o neobosită justificare a bucuriei existenţei"
                                                                                                                                                                     (Mircea Eliade)

COORDONATORII PROIECTULUI:  - DIRECTOR, PROF. POPOVICI LUCICA MARIANA
                          - CONSILIER EDUCATIV, PROF. ÎNV. PRIMAR SCRIDON CORNELUŢA
                          - PROF. ÎNV. PREŞCOLAR COMAN IONELA

PERIOADA DE DESFĂŞURARE: 14 - 18 NOIEMBRIE 2016

SCOPUL PROIECTULUI:

Pregătirea elevilor pentru integrarea în societatea actuală şi pentru rezolvarea problemelor cetăţeniei globale, pe principiul echităţii şi egalităţii de şansă, promovarea egalității și cooperării între elevii Școlii Gimnaziale Dumitrița în vederea implementării unui proiect social în cadrul Săptămânii Educației Globale.

Proiectul Educaţional şi Calendarul activităţilor desfăşurate pot fi accesate  AICI

Categories: None

Post a Comment

Oops!

Oops, you forgot something.

Oops!

The words you entered did not match the given text. Please try again.

Already a member? Sign In